20 września 2012

Melancholijny wieczór

Dzien bardzo pozytywny.3 lekcje,pszenna tortilla z dipem czosnkowym z Zuza Sz. w bistro,cwana zmiana facebooka na facepalma,rozmowa z Kubą na Skype, niemiecki (ich bin Weronika and other shit), zakupy z babcią,pyszny shake +książka. Obecnie leze opatulona milutkim w dotyku kocem, czytam książkę z antykwariatu poznańskiego i zastanawiam się nad ogólnym bytem. Charakter swój oceniam na dobry,lecz odrobinę zakrecony. Nie jestem typową pusta lala, znam się na filmie,muzyce,wymowie. Jestem kulturalna, bardzo tolerancyjna. Mimo to z pewnością wiele osób spojrzawszy na mnie widzi kogoś zupełnie innego. Nie cierpię takiego zakładania z góry,czy ludzie powinni nauczyć się nie oceniać książki po okładce czy to ich wyuczony,niezbędny odruch?
Natchnęło mnie to do pewnego eksperymentu. Przez miesiąc nie będę zakładać nic z góry. Absolutnie nic, do wszystkiego podchodzic będę z myślą, ze jest dobre, w porządku. Zobaczymy jak mi wyjdzie.
Przy okazji polecam film "egzamin"("exam"). Film typowo psychologiczny, pokazuje nam jak zachowują się ludzie postawieni przed wyjątkowo niezrozumiałym dla nich zadaniem. Zwroty akcji a także sama gra aktorska pozwala nam w spokoju wgłębić się w strukturę i profil umysłu naszych bohaterów. Dopiero w ostatnich 5 minutach filmu dowiadujemy się co tak naprawdę bylo celem organizatorów tytułowego egzaminu, co uwielbiam bo przez cały czas bierzemy pod uwagę różne opcje, analizujemy a nie biernie wgapiamy się w ekran. Przez cały film po głowie chodzilo mi pytanie "co Ja zrobilabym na ich miejscu?kogo zachowanie odwzorowuje moje?". Serdecznie polecam ;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz